http://p-mobile.blogfa.com/page/contactus.aspx تماس باما مرجع تخصصی موبایل ایران ؛ پی-موبایل - چند نکته جالب در مورد خرید گوشی در خارج از کشور

مرجع تخصصی موبایل ایران ؛ پی-موبایل

پی-موبایل : هر آنچه در مورد موبایل نیاز دارید

چند نکته جالب در مورد خرید گوشی در خارج از کشور

چند نکته جالب در مورد خرید گوشی در خارج از کشور

اطلاعاتی جالب و خواندنی در مورد گارانتی و قیمت ، گوشیهای 170 تومانی و بیمه موبایل

شاید چندان احتیاج نباشد که زیاد به ذکر تفاوت های فرهنگی بین ما و مردم خارج از کشور بپردازیم ولی کاملا مشهود است که هر فرد بسته به کشور و زبان و خانواده و نژاد عادتها و خصوصیاتی دارد که شاید برای ما جالب باشد و حتی ما را به تقلید آنها وادار کند. همانطور که زیاد در جامعه امروزی خودمان میبینیم از این طرز تقلیدات زیاد است مثل طرز موها و لباس پوشیدن ها و به کاربردن کلمات و گفتن جملات ، البته توضیح این مسائل به چندان به موضوع این مقاله مربوط نخواهد بود ولی شاید واقعا ایت تقلیدها از یک سو مثبت و  از یک سو منفی و بر خلاف ارزشها و هنجارهای اجتماعی باشد. مثلا میتوان به راحتی خیلی مسائل و عادتهای خارجی ها را ملاک زندگی خود قرار داده و شاید هم خیلی به درد بخور باشد اما ممکن طیف دیگری از همین عادات درست برخلاف نژاد و زبان ما باشد. همه اینها را گفتم تا بگویم که آنها (خارجی ها) هرچه عادات بد داشته باشند لااقل یک عادت خوب در مورد تلفن همراه دارند که بد نیست به دلیل آشنایی خود من به دلیل حضور در آن محیط به مدت چند ماه در این مقاله ذکر شود تا نهایتا نتیجه ای جالب و حتی به درد بخور از آن بگیریم. حال به موضوع اصلی میپردازیم:

گوشیهای 170 تومانی

همانطور که من و شما خوب میدانیم خارجی ها چندان میانه ای با اجسام دست دوم و قدیمی ندارند. در مورد موبایل هم همینطور است آنها به هیچ وجه چیزی به نام بازار دست دوم موبایل ندارند. برای مثال گوشی هایی که تولیدشان به پایان رسیده است دیگر به عنوان گوشی استوک به کار می آیند و ممکن است حتی همین گوشی حتی یک بار هم از جعبه بیرون نیامده باشد ولی چون دیگر کسی به سراغ آن نمی آید و تقریبا قدیمی و مدلهای بالاتری با امکانات بیشتر و قیمت ارزانتر به بازار آمده اند. نکته جالب دیگر اینکه این گوشی های بیچاره عاقبتی جز ریختن در کامیون ها برای ارسال به حراج ها ندارند. در واقع داستان از این قرار است که یک سری از دلالان و هرچه که اسمش را بگذاریم این گوشی های بی ارزش را که مردم راحت دور می ریزند را در کنار خیابان جمع کرده و با قیمتهای فوق العاده ارزان می فروشند.

برای جالب تر شدن گفته ام بد نیست مثالی بیاورم : خود شما فرض کنید که یک گوشی نوکیا 3310 که جز اولین گوشیهای موبایل موجود در بازار بود را در اختیار دارید (این گوشی در حال حاضر در ایران لااقل 5 تا 10 هزار تومان قیمت دارند و در بازار به فروش می رسند) حال شما که در خارج از کشور زندگی می کنید قصد خرید گوشی جدید را دارید شما گوشی 3310 خود را در درون زباله دانی جلوی خانه خود می اندازید در حالی که این گوشی خوب کار می کند و هیچ عیبی ندارد (تنها شما اینکار را نمیکنید همه مردم این کار را می کنند. بعد از اینکه گوشی خود را دور انداختید یک سری افراد این گوشی را جمع کرده و سپس در کنار خیابان ها میلیونها گوشی (فقط خود گوشی) که همینطور مثل تاناکورا بر زمین ریخته اند به فروش می رسد ، قیمت این گوشی ها هم در نوع خود جالب است تقریبا هم کدام آنطور که ما دیدیم 2 تا 3 کرون نروژ قیمت داشتند یعنی چیزی در حدود 300 تومان ناقابل. حال جالب است بدانید که یک بسته آدامس هم همین قیمت را دارد. بد نیست بدانید که یکی از دوستان یکی از همین گوشی ها را امتحان کرد و در حالی که هیچ مشکلی نداشت و فقط شیشه محافظ LCD آن ترک کوچکی داشت را با قیمت تنها 1 کرون یعنی چیزی در حدود1700 ریال معادل 170 تومان خریداری کرد و الان هم که چند سال از آن وقت می گذرد هنوز هم گوشی سالم و بدون عیب کار میکند.

گارانتی و قیمت

نکته جالب اینکه همانطور که میدانید تمام گوشی های کشورهای خارجی رجیستر شده و با گارانتی هستند و گوشی قاچاقی در آنجا وجود ندارد. البته آنها به همین دلایل مبلغ فراوانی بابت گوشی مورد علاقه خود میپردازند. مثلا گوشی N95 در خارج از کشور قیمت 800 تا 850 هزار تومان را دارد. در حالیکه با نصف قیمت در ایران به فروش می رود. البته ناگفته نماند که گارانتی آنها معنی واقعی گارانتی را دارد چون انصافا خدمات آنها منحصر به فرد بوده و وقتی به نمایندگی تعمیر همان شرکت مراجعه می کنید از خدا درخواست که می کنید که هیچ وقت خارج نشوید در واقع آنها آنقدر شما را مورد احترام قرار می دهند که شاید آرزو کنید هرچه زودتر گوشیتان خراب شود. جال است که هیچ گونه مبلغی در این مراکز از شما گرفته نمیشود.

بیمه تلفن همراه ( بیمه موبایل )

به تازگی فعالیت شرکتهای بیمه ای خصوصی و دولتی در ایران رونق زیادی گرفته مخصوصا که بیمه های بسیار متنوعی را در هر زمینه برای مشتریان گذاشته اند. مثل : بیمه آتش سوزی ، بیمه صنعت و... البته در خارج از کشور هم این موسسات فعالیت می کنند که بیمه های متنوع تری برای شما قرار می دهند. شما می توانید با پرداخت مبلغی گوشی خود را بیمه کرده و چیزی مثل بیمه بدنه خودرو داشته باشید. مثلا خساراتی چون : سرقت ، از کار افتادن گوشی و ضربات وارده به گوشی همه توسط این بیمه تحت پوشش قرار می گیرد. که اگر با تعمیر اشکالات به وجود آمده رفع شود ، که موسسه بیمه آنرا در تعمیرگاه های مجاز تعمیر و اگر عواملی مثل سرقت گوشی دچارتان شود موسسه بیمه از همان مدل یک گوشی نو به شما خواهد داد!

نکته جالب دیگر که چندان هم به این موضوع مربوط نمی شود. بیمه خودرو همین شرکتهاست. مثلا اگر خدای نکرده شما تصادف بکنید این شرکت بلافاصله از خودروهای از قبل تعیین شده مدل روز خود به صورت اجاره ای به شما تحویل می دهند که در طول استفاده از این اتومبیل کرایه ای به بازسازی و تعمیر خودرو شما و یا آماده کردن یک خودرو جدید برای تحویل به خودتان می پردازند. جالبتر از این ، اینجاست که خیلی از شرکتهای خودرو سازی از این طرحها استقبال کرده و سعی دارند که خودرو های کرایه ای شرکتهای بیمه از مدلهای آنها باشد تا تبلیغی هم برای محصولات خود باشد.( برای مثال بیمه مورد استفاده یکی از دوستان اینجانب بعد از تصادف نه چندان شدید خودرو تویوتا کرولا را در اختیار ایشان گذاشت در حالیکه خودرو این دوست عزیز قیمتی خیلی پایینتر از یک تویوتا کرولا داشت.)

روند جالب برای انتخاب و خرید گوشی

انتخاب و خرید یک گوشی در خارج از کشور خیلی روند جالبی دارد که امید است که مردم عزیز ایران هم همین روند را در خرید گوشی نو در پیش بگیرند.

همه مشتریان اصلا توجه ای به جدید و یا قدیمی بودن گوشی خود ندارند و بر حسب نیازهای خود اقدام به خرید گوشیر میکنند مثلا : مدیرها بیشتر به سراغ گوشی های سری E نوکیا می روند و کاری به زیبایی ندارند و امکانات برایشان مهم است. جوانان بیشتر سری N نوکیا  و مدلهای Sony Ericsson را انتخاب می کنند و همینطور بدین صورت ادامه دارد. ولی در ایران متاسفانه اینطور نیست و بیشتر افراد به دوربین ، حافظه و .. توجه میکنند و نتیجه این کار هم زیاد شدن برخی مدلها در کشور است مثل : N73 و K800 و... است که موجب یک بازار بی رونق و متکی بر تنها چند مدل محدود خواهد شد. در حالیکه در خارج از کشور افراد با توجه به نیاز خود و با جستجوی زیاد ، گوشی مناسب خود را پیدا می کنند و اینچنین است که در خارج از کشور فرصت حضور برای همه گوشی ها از هر برند و از هر مدلی وجود دارد.

+ نوشته شده در  ۸۷/۰۷/۰۵ساعت   توسط پیام   |